TFP focení

Kromě zakázek fotím své projekty pro účely obohacení portfolia.

Tato forma se označuje TFP (Time For Prints) a jde o to, že model neplatí fotografovi a fotograf neplatí modelovi – obě strany si fotkami obohatí portfolio.

Chci aby mě focení vlastních projektů bavilo, proto jsem sepsala podmínky, které budete podepisovat před focením.

Podmínky pro focení formou TFP

  1. Fotky z focení vybírám já, neupravené fotky neposílám.
  2. Upravené fotky použiju do portfolia a ke své propagaci, budou tedy zveřejněny.
  3. Počet hotových fotek z TFP focení se bude lišit podle toho, co budeme fotit. Průměrně to bude kolem 10 fotek. Ale pokud půjde třeba jen o kratší focení, ze kterého vznikne série velmi podobných fotek, může jich být méně. U krátkého focení kdy se fotí jeden styl může být výsledkem jedna fotka. Až na výjimky z jedné série neupravuju více podobných fotek.
  4. Doba kdy odevzdám hotové fotky se bude lišit. Prioritní jsou pro mě zakázky, fotky z TFP focení upravuju ve volném čase a ne vždy je na to čas a energie. Navíc některé fotky si musím nechat uležet. Obecně se ale vždy snažím dodat fotky co nejdříve to půjde, proto nemám moc rád když mě někdo přehnaně uhání.
  5. Málokdy tuším, kolik fotek ještě z focení upravím. Většinou upravuju z focení pár fotek a pak se po čase k dalším neupraveným vracím a pokud mi nějaká padne do oka, upravím ji.
  6. Málokdy mám dopředu jasnou představu o výsledku. Focení se mnou jsou z velké části improvizace – domluvím jen nahrubo styl, případně lokaci a zbytek nechám aby vyplynul z aktuální situace a nálady.
  7. Pokud jde o běžné portréty, upravené fotky obvykle hned po úpravě zveřejňuju. Pokud jde o fotky zahrnující nahotu (glamour, akty atd.), posílám je nejdříve před publikací ke schválení.
  8. Pokud budete fotky zveřejňovat, uveďte mě vždy jako autora.

Koho hledám

Aktuálně hledám do portfolia zajímavé a netradiční tváře - KLUKY, HOLKY I DĚTI I LIDIČKY VE VĚKU 70+. Dávám přednost přírodnějším typům. Předchozí zkušenosti s focením nejsou vůbec podmínkou. Velkou výhodu mají pihaté zrzky a lidičky s tetováním, dredy atd. zkrátka jsou jiní ... jsou svoji. Dále pak mají velkou výhodu lidé, kteřé jsou schopní na focení zajistit zajímavé lokace, doplňky a podobně.

Dále hledám slečny se štíhlejší postavou pro focení aktů.

TFP focení je pro mě forma relaxace a odpočinku. Proto taky dávám přednost spolupráci s lidma, kteří na mě působí pohodově a je s nimi snadná domluva.

Co když vás odmítnu?

Je pro mě extrémně nepříjemné odmítat lidi. Jenže volného času je málo, musím si vybírat koho nafotit. Pokud si vás nevyberu, neznamená to, že byste nebyly hezcí, nebo fotogeničtí. Jen prostě úplně nezapadáte do mého vkusu, nebo představ které se mi pro konkrétní focení hodí. Typ lidiček, které hledám k focení se v průběhu času mění, takže pokud vás odmítnu dnes, za rok tomu může být zase jinak 🙂

A když už budete ode mě chtít nafotit a budete chtít fotky dle vašich představ, jsem vám k dispozici za tyto ceny.

Chci domluvit TFP focení

Pro domluvu TFP focení mě můžete kontaktovat, ale vždy prosím uveďte že máte zájem o focení formou TFP. Jinak budu předpokládat že se objednávate na focení za běžné ceny. A rovnou prosím tykejte. Ale mnohem raději budu, když se připojíte do této uzavřené TFP skupiny na Facebooku

Tam budu pravidelně posílat poptávky na TFP focení. Do skupiny příjmám jen lidi s vyplněným profilem a veřejně viditelnými fotkami.

V případě domluvy focení portrétů potřebuju vidět pár fotek, na kterých je vám vidět do tváře. Ideálně několik fotek, na kterých se nebudete tvářit všude stejně. A taky na kterých nejste pozměněné silnými retušemi. Fotky můžou být neupravené, klidně focené telefonem. V případě že půjde o focení aktů nebo glamouru, chci vidět i fotky na kterých je vidět vaše postava, třeba v plavkách.

volná tvorba - TFP

MOJE KREATIVNÍ FOCENÍČKO